Fambud

O Naszej firmie

Firma została założona w 1994 roku. Do grudnia 2005 działała jako przedsiębiorstwo o statusie osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą pod nazwą FAMBUD-Jerzy Pietrzak.

Od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo specjalizowało się w wykonawstwie robót żelbetowych, głównie monolitycznych zbiorników na wodę i ścieki.

Firma szybko rozszerzyła swoją ofertę o kompleksowe wykonawstwo oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody. W wyniku rozwoju firmy w kolejnych latach utworzono własne zaplecze produkcyjne oraz rozbudowano park maszynowy. Nastąpił również dynamiczny wzrost zatrudnienia, który osiągnął ponad 200 osób. W oparciu o posiadanie uzbrojenie techniczne firma zaczęła wykonywać konstrukcje stalowe oraz prefabrykaty betonowe. Następnie rozszerzono ofertę o realizację kompletnych obiektów przemysłowych m.in. hal produkcyjnych. magazynowych, w tym również dla branży spożywczej.

W ostatnich latach firma zdobyła doświadczenie w budowie biogazowni oraz wiaduktów i mostów. Głównymi odbiorcami stały się samorządy, ponieważ firma z powodzeniem bierze udział w przetargach publicznych oraz inne firmy budowlane dominujące na rynku i inwestorzy indywidualni.

W grudniu 2005 roku przedsiębiorstwo Fambud - Jerzy Pietrzak, zostało wniesione aportem do spółki „Fambud-Jerzy Pietrzak” sp. z o.o. Nowo utworzona spółka przejęła wszystkie prawa i zobowiązania FAMBUD-Jerzy Pietrzak, w tym również doświadczenie i referencje nabyte w czasie jego dotychczasowej działalności. Doświadczona kadra kierownicza i fachowa załoga, a także stosowanie najnowszych technologii i materiałów gwarantują terminowość oraz wysoką jakość wykonywanych robót. Posiadamy liczne referencje udzielone przez zadowolonych ze współpracy z naszą Spółką Klientów oraz nagrody Instytucji Branżowych czy Biznesowych. Na realizowane przez nas inwestycje udzielamy wieloletniej gwarancji.

Zapraszamy do lektury wywiadu.

Najważniejsze jest zaplecze.

Pan inż. Jerzy Pietrzak - Prezes Zarządu FAMBUD-Jerzy Pietrzak sp. z o.o.

Skąd się wzięła firma Fambud?

Decyzję o założeniu własnej firmy budowlanej podjąłem już w czasie pobytu w Niemczech, gdzie przez szereg lat pracowałem. Postanowiłem, że moja własna firma będzie działać zgodnie z wzorcami jakie poznałem podczas pobytu u naszych zachodnich sąsiadów.

Jakie były początki?

Jak zwykle były trudne. Trzeba było zdobyć zaufanie przyszłych kontrahentów i przekonać ich, że zlecone nam prace wykonujemy zgodnie ze sztuką budowlaną oraz zawsze dotrzymujemy umownych terminów realizacji. Na początku każdy patrzył nam na ręce. A my z kolei staraliśmy się wyrabiać sobie opinię rzetelnego i kompetentnego wykonawcy inwestycji budowlanych.

Pierwsza duża inwestycja?

Pojawiła się potrzeba zrealizowania dwóch zagęszczaczy osadu oczyszczalni ścieków w Skierniewicach. Pomimo początkowych problemów inwestycja została przekazana Inwestorowi w ustalonym terminie. Kolejne duże zlecenie otrzymaliśmy od firmy HYDROCENTRUM z Warszawy na wykonanie reaktorów oczyszczalni ścieków w Zielonce. Dzięki dobrej i terminowej realizacji firma HYDROCENTRUM została naszym stałym partnerem. Pierwsze naprawdę duże inwestycje to: Oczyszczalnia Ścieków Komunalnych w Łowiczu oraz Oczyszczalnia Ścieków dla Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu. Potem przyszły kolejne zlecenia od innych firm oraz zamówienia uzyskane w wyniku wygranych przetargów publicznych.

Czy potem było już łatwo?

Nigdy nie jest łatwo. Dobra opinia i renoma rzetelnego wykonawcy to coś, nad czym pracujemy codziennie od lat. Kolejne lata przynoszą wciąż nowe wyzwania np. produkcja i montaż konstrukcji stalowych czy generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych. Utrzymanie raz zdobytej pozycji na rynku wymaga posiadania pełnego zaplecza w postaci sprzętu, znajomości najnowszych technologii oraz wykwalifikowanego personelu, co wymaga stałych nakładów inwestycyjnych

Dziękuję za rozmowę.

Podstawowe dane o firmie:

 

Nazwa: "FAMBUD - Jerzy Pietrzak" Sp. z o.o.
NIP: 8361772283
REGON: 100111825
KRS: 0000244633
Kapitał podstawowy: 6.390.957,00 PLN
Adres:
 

96-100 Skierniewice
Aleja Rataja 16

POLSKA